Kopie zapasowe WordPress
Regularność to podstawa
Cykliczny backup strony WordPress lub WooCommerce zapewnia ciągłość działania i minimalizuje ryzyko utraty danych w sytuacjach awaryjnych.
Codzienne kopie zapasowe
Backupy wykonujemy codziennie, aż do 90 dni wstecz. To gwarancja ciągłości i możliwość przywrócenia archiwalnych danych.
Bezpieczeństwo danych
Kopie przechowywane są w zaszyfrowanej formie, poza hostingiem strony lub sklepu (backup jest więc niezależny od awarii serwera).
Rozmiar strony bez znaczenia
Wykonujemy pełne kopie zapasowe, a więc silnika wtyczek i wszystkich mediów (uploads). Nie ma znaczenia, czy strona ma 300 MB, czy 300 GB.
Przywracanie po awarii
Możemy przywrócić pełną funkcjonalność strony lub sklepu w kilka minut. Przywracanie awaryjne jest w cenie każdego planu i bez limitów.
Zabezpiecz swój biznes
W obliczu rosnącej liczby ataków hakerskich i złośliwego oprogramowania wykonywanie kopii zapasowych WordPress jest niezbędne, aby odtworzyć stronę, gdy zostanie ona zainfekowana lub przejęta.
Gwarantujemy bezpieczeństwo przechowywanych plików z danymi w chmurze, poza hostingiem. W przypadku awarii serwera backup będzie przechowywany w niezależnym miejscu.
W niektórych branżach regularne tworzenie kopii zapasowych jest wymogiem prawnym, zwłaszcza tam, gdzie przechowywane są dane osobowe klientów.
Zminimalizuj ryzyko awarii, przestoju i utraty wizerunku
Backup umożliwia wznowienie funkcjonowania strony nawet w obliczu nieprzewidzianych zdarzeń jak błąd ludzki, uszkodzenie danych lub katastrofa naturalna. Przywracanie kopii jest w WP Planie nielimitowane i bez opłat dodatkowych.
Jeżeli strona internetowa firmy nie działa, to nie zarabia. Przerwy w działaniu strony mogą skutkować także utratą zaufania klientów. Backup pozwala na szybką reaktywację strony lub sklepu, minimalizując czas przestoju biznesu.
Nasze plany opieki
Plan WYGODNY
Plan BEZPIECZNY
Plan EKSPERCKI
Tworzenie kopii zapasowych
Najczęściej zadawane pytania
Mam backupy na hostingu, czy jestem w 100% bezpieczny?
Firmy hostingowe mogą nie posiadać właściwej kopii zapasowej. W przypadku późno wykrytej infekcji może zajść potrzeba przywrócenia kopii sprzed miesiąca. Hostingodawcy często nie przechowują tak archiwalnych kopii zapasowych strony.
Przywrócenie kopii zapasowej przez firmę hostingową często wiąże się z dodatkowymi kosztami i czasem oczekiwania. Proces ten obejmuje komunikację z biurem obsługi klienta, zaksięgowanie przelewu i ustalenie szczegółów, co zajmuje dużo czasu. Dodatkowo duże strony internetowe długo się kopiują na serwer. W sytuacji, gdy trzeba przywrócić kopię, każda minuta jest cenna. Nam zajmuje to tylko kilka chwili.
Backup na hostingu to za mało. Dołączając do WP Planu, oszczędzasz więc czas, pieniądze oraz zwiększasz poziom bezpieczeństwa.
PS: Zdarzają się wypadki (także u największych hostingodawców), podczas których zniszczeniu ulegają całe serwerownie. Warto mieć backup plan 🙂
Czy wykonujecie kopie zapasowe poza WP Planem?
Niestety nie wykonujemy jednorazowych zleceń na tworzenie kopii zapasowych. Zapraszamy do dołączenia do WP Planu.
Czy mogę pobrać kopię zapasową?
W ramach planów nie udostępniamy wykonanych kopii zapasowych do samodzielnego pobrania.
Kopie zapasowe przechowywane są w chmurze w specjalnie do tego celu przygotowanym oprogramowaniu. W przypadku potrzeby przywrócenia danych, nasze oprogramowanie zainstaluje posiadaną kopię WordPressa, przywracając pożądany stan strony.
Jak długo przechowujecie kopie zapasowe?
Kopie zapasowe są wykonywane codziennie, aż do 90 dni wstecz. Wykonujemy i przechowywane je tak długo, jak posiadasz aktywną subskrypcję planu. W przypadku anulowania subskrypcji kopie są nieodwracalnie kasowane do 5 dni po jego dezaktywacji.
W przypadku zakupu ponownie planu, gromadzenie kopii będzie przeprowadzane od nowa. Warto to wziąć pod uwagę rozważając przerwanie subskrypcji.
Co to jest backup WordPress?
Backup strony internetowej to kopia zapasowa plików strony WordPress. Stanowi on formę zabezpieczenia, która obejmuje tworzenie kompletnych lub częściowych kopii danych i zasobów witryny, w tym plików kodu źródłowego, baz danych, treści multimedialnych, plików konfiguracyjnych oraz innych komponentów.
Proces ten związany jest również z archiwizacją tych danych, który umożliwia odtworzenie strony internetowej do stanu przed wystąpieniem awarii, ataku hakerskiego, błędu ludzkiego czy innych problemów technicznych.