KOSMICZNA PROMOCJA: Tylko teraz pierwszy miesiąc w każdym planie 50% TANIEJ. Rabat naliczany w koszyku.

Bezpieczeństwo nie uznaje kompromisów

O tym, że strona została zawirusowana lub zhakowana, jej właściciel dowiaduje się, jak już jest za późno. Koszty związane z przywróceniem funkcjonalności i odbudowaniem zaufania klientów mogą być bardzo wysokie.

Ile kosztuje ochrona przed wirusami?

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Kompleksowa ochrona to częste skany antywirusowe, usuwanie wirusów i odpowiednie zabezpieczenia prewencyjne. Warto mieć plan przed szkodą.

Co 38 sekund atakowana jest jakaś strona internetowa

WordPress jest najczęściej atakowanym systemem CMS w sieci. Analitycy przewidują, że liczba ataków na strony internetowe będzie rosnąć z każdym rokiem.

Nieuprawniony dostęp do strony może skutkować kradzieżą danych osobowych, utratą zaufania klientów, a także poważnymi stratami finansowymi firmy.

Hakerzy wykorzystują luki w zabezpieczeniach WordPress, co umożliwia im przejęcie kontroli i wykorzystanie jej do przestępczych działań.

Zagrożenia wirusowe i malware

Programy typu malware i wirusy na stronie stwarzają ryzyko dla jej użytkowników, którzy mogą stracić swoje wrażliwe dane. Infekcja zagraża także samej stronie, obniżając jej widoczność w wyszukiwarkach.

 • Implementacja systemu Firewall w WordPress pozwoli ochronić stronę przed niepożądanymi działaniami. Firewall będzie blokować podejrzane aktywności w czasie rzeczywistym. Z kolei codzienne skany antywirusowe wykryją zagrożenie i naprawią uszkodzone pliki, zanim wyrządzą szkodę.
Włamania i przejęcie kontroli

Każdy WordPress, wielokrotnie w ciągu dnia, jest atakowany z wykorzystaniem ataku typu “brute force”. Dokonują tego boty, które testują przy logowaniu kombinacje często spotykanych loginów czy ogólnodostępnych danych.

 • Blokada botów lub adresów IP np. z Azji czy Rosji pozwoli na zablokowanie potencjalnie szkodliwego ruchu.
 • Systematyczne aktualizacje WordPress, jego wtyczek i motywów eliminuje potencjalne luki, które mogłyby zostać wykorzystane przez intruzów.
Ataki ransomware

Ransomware to typ ataku, który polega na szyfrowaniu zawartości strony w celu wymuszenia okupu. W 2023 roku, 66% organizacji na całym świecie doświadczyło tego rodzaju zagrożenia, w tym wiele polskich portali i e-commerce.

 • Korporacje często zabezpieczają się, inwestując w zaawansowane systemy IT i zespoły specjalistów. Mniejsze przedsiębiorstwa powinny zapewnić swoim stronom regularne tworzenie kopii zapasowych WordPress i zaangażować administratora “na abonament”, który będzie w stanie szybko reagować na awarie i problemy techniczne.

Dołącz do WP Planu i chroń stronę
przed cyberzagrożeniami

Przygotuj się na nieprzewidziane sytuacje, zanim nastąpią.

Zabezpiecz swój WordPress w świetnej cenie

WP Plan to zestaw trzech planów odnawialnych miesięcznie lub kwartalnie. Wybór jednego z nich jest znacznie bardziej ekonomiczny w porównaniu z zatrudnieniem specjalisty od WordPressa na pełen etat lub z pokryciem kosztów eliminacji skutków cyberataku.

Nasza usługa obejmuje regularne skanowanie antywirusowe, aktualizacje wtyczek i motywów oraz monitorowanie poziomu zabezpieczeń w czasie rzeczywistym. Nasz Firewall na bieżąco skanuje i blokuje ataki hackerów i botów.

Dedykowany specjalista zajmie się usunięciem wirusa w przypadku infekcji oraz przywróceniem zdrowej kopii zapasowej strony WWW. Usługa jest oferowana w ramach stałej, niskiej opłaty abonamentowej.

Wykonujemy regularne backupy, aktualizacje i skany
 • Kopie zapasowe WordPress tworzone są codziennie i bezpiecznie przechowywane w zaszyfrowanej chmurze.
 • Codziennie skanujemy stronę pod kątem wirusów i programów typu malware. Nasz Firewall broni do niej dostępu w czasie rzeczywistym.
 • Aktualizacje silnika i wtyczek WordPress wykonujemy raz w tygodniu, uprzednio analizując czy aktualizacja jest sprawdzona.
Eliminujemy wirusy, usterki i awarie – bez limitu
 • Monitorujemy serwer 24 h/7 co 15 minut. Jeżeli coś przestanie działać prawidłowo, my będziemy o tym wiedzieć pierwsi.
 • Mając kopie zapasowe, możemy przywrócić pełną funkcjonalność oraz usunąć każdego wirusa. Jeżeli w ogóle przedostanie się przez nasz Firewall.
 • Mamy w zespole wykwalifikowanych programistów, którzy znają system WordPress od podszewki.
Masz do dyspozycji administratora i Helpdesk
 • W każdym miesiącu otrzymujesz do wykorzystania określoną ilość roboczogodzin, podczas których jesteśmy do pełnej dyspozycji.
 • Czas naszego specjalisty wykorzystasz na zmianę czy dodawanie nowych treści.
 • Wszystkie zgłoszenia wyślesz za pomocą wygodnego systemu Helpdesk. Wszystko w jednym miejscu, z pełną historią zgłoszeń. Bez czekania na infoliniach.

Nasze plany opieki

Plan WYGODNY

Na każdą kieszeń. Stworzony do wyręczenia właścicieli małych stron.
Sprawdź cenę i porównaj
NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY

Plan BEZPIECZNY

Dla pełnego zabezpieczenia małych i dużych biznesów oraz e-commerce.
Sprawdź cenę i porównaj
NAJWIĘCEJ ZYSKUJESZ

Plan EKSPERCKI

Pełne wsparcie ekspertów dla oczekujących rozwoju i usprawnień.
Sprawdź cenę i porównaj

Usuwanie wirusów i zabezpieczanie WordPress
Najczęściej zadawane pytania

Czy usuwacie wirusy stron, które nie mają aktywnego planu?

Nie podejmujemy się usuwania wirusów na stronach, którymi się nie opiekujemy.

Jeżeli masz zainfekowaną stronę i zależy Ci na dołączeniu do WP Planu, powinieneś wykupić Plan Ekspercki z rozliczeniem kwartalnym, a więc opłacić z góry pierwsze 3 miesiące planu opieki.

Napisz w uwagach do zamówienia, że strona posiada infekcję. Nasz ekspert zajmie się jej wyeliminowaniem.

Czy zabezpieczacie strony jednorazowo, bez abonamentów?

Wtyczka WP Plan posiada szereg zabezpieczeń i pełni funkcje Firewalla typu WAF. Aby wdrożyć zabezpieczenia, wtyczka powinna być aktywna. Będzie ona aktywna tak długo, jak aktywny jest Twój plan. Nie wykonujemy zabezpieczeń w formie jednorazowych usług.

Jakie zabezpieczenia stosujecie, aby chronić strony przed atakami hakerów?

Zabezpieczenia WP Plan są wielowymiarowe i obejmują różne aspekty bezpieczeństwa. WP Plan to regularne wykonywanie codziennych skanów WordPress m.in.

 • Skanowanie pod infekcji plików
 • Skanowanie pod kątem złośliwych skryptów
 • Skanowanie pod kątem spamu SEO
 • Skanowanie pod kątem złośliwych przekierowań
 • Monitoring występowania na blacklistach Google Safe Browsing i innych blacklistach
 • Analizę podatności wtyczek na włamania i ataki

Dodatkowo nasz Firewall aktywnie blokuje podejrzane czynności poprzez:

 • Ograniczanie prób logowania do WordPress (np. metodą “brute force”)
 • Blokowanie odwiedzin niechcianych botów (np. Crawler Bot, Yandex)
 • Stosowanie reguł zapobiegania najpopularniejszym atakom na WordPress (np. XSS, SQL oraz ponad 150 innych)

Co się stanie, jeśli moja strona zostanie zainfekowana?

Błyskawicznie wytropimy infekcję oraz ją wyeliminujemy. Bez żadnych opłat dodatkowych i żadnych limitów ilościowych. Po zakończeniu naszych prac otrzymasz pełen raport działań i wdrożymy dodatkowe zabezpieczenia oraz przekażemy rekomendacje.

Mam WP Plan, czy potrzebuję dodatkowych zabezpieczeń?

Jeżeli jesteś aktywnym subskrybentem WP Planu, nie musisz inwestować w dodatkowe wtyczki antywirusowe Premium.

Oczywiście warto mieć solidny program antywirusowy przeznaczony do ochrony osobistego komputera oraz używać silnych oraz często zmienianych haseł. Najsłabszym ogniwem każdego zabezpieczenia zawsze jest człowiek.